EU
Wystawa Immersive MONET & Friends – KATOWICE
Skontaktuj się z nami

Wystawa Immersive MONET & Friends – KATOWICE

Miłośnicy sztuki i wielbiciele twórczości Claude’a Moneta mają powody do radości! Już od 15 sierpnia 2024 roku w Katowicach, w Galerii Szyb Wilson, tylko przez  3 miesiące, będzie można podziwiać światową, multimedialną wystawę “Immersive MONET & Friends”. Dzięki najnowocześniejszej technologii, ikoniczne obrazy ożyją na oczach widzów, a ich piękne kompozycje i kolorystyka zapewnią niezapomniane emocje i wrażenia na najwyższym poziomie. Dodatkowym wyjątkowym elementem tej wystawy będzie strefa wirtualnej rzeczywistości (VR), która pozwoli odwiedzającym odbyć podróż w czasie, w głąb najbardziej znanych obrazów Claude’a Moneta.

Światowa wystawa “Immersive MONET & Friends” zabierze widzów w niezapomnianą podróż po świecie impresjonizmu i postimpresjonizmu, wykorzystując najnowocześniejsze technologie. Chociaż dzieła Claude’a Moneta stanowią jeden z głównych punktów tej wyjątkowej wystawy – oferuje ona znacznie więcej niż tylko prace samego Moneta. Zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć kultowe obrazy aż siedmiu innych wielkich artystów tego okresu, takich jak: Pierre-Auguste Renoir, Vincent van Gogh, Edgar Degas, Paul Gauguin, Henri Rousseau, Henri de Toulouse-Lautrec czy Paul Signac.

„Immersive MONET & Friends” to nie tylko prezentacja dzieł wielkich artystów, lecz także zapewnienie szerokiej publiczności niezapomnianego doświadczenia immersji, które przeniesie ich w czasie. Wystawa składa się z kilku unikalnych części. Pierwsza z nich to tradycyjna wystawa, która pozwoli zgłębić życie i twórczość C. Moneta oraz jego artystycznych przyjaciół. Tutaj znajduje się szczegółowe kalendarium artystów oraz ponad 20 dokładnych kopii ich obrazów w skali 1:1, olej na płótnie wykonanych zgodnie z oryginalną techniką. Następnie goście przechodzą do strefy VR, gdzie mogą przeżyć niepowtarzalne doświadczenie przenoszące ich wprost w świat najważniejszych prac C. Moneta. Dzięki technologii wirtualnej rzeczywistości, mogą oni zanurzyć się w detale arcydzieł i doświadczyć ich w zupełnie nowy sposób. Na zakończenie, widzowie zobaczą najważniejszą część wystawy – część multimedialną, gdzie na ogromnych ekranach, podłodze oraz kolumnach, zostanie przedstawiona przenikająca moc licznych arcydzieł. W dynamicznym i bogatym w światło, kolor i dźwięk spektaklu, zwiedzający zostaną otoczeni wspaniałymi wielkoformatowymi obrazami, przepiękną muzyką z epoki oraz głosem narratora – znanego aktora Arkadiusza Jakubika. Zanurzą się w barwnych pejzażach, słonecznych polach kwiatów i wyjątkowych efektach, które wypełnią przestrzeń i odtworzą atmosferę, w której artyści kiedyś żyli i pracowali. Dzięki tej zaawansowanej technologii, widzowie będą mieli okazję zgłębić tajemnice najbardziej znanych malarzy impresjonistów, ich inspiracje, motywacje oraz ukryte w ich dziełach szczegóły. 

Odwiedzając tego typu przestrzeń, możliwe jest zaangażowanie wszystkich zmysłów, co tworzy wyjątkowe połączenie rozrywki z edukacją. Zarówno dorośli, jak i dzieci z pewnością będą zachwyceni tym nowoczesnym, wielowymiarowym spektaklem, który pozwoli im spojrzeć na dzieła sztuki z zupełnie nowej perspektywy. Będą mogli zanurzyć się w niezwykłych wrażeniach wizualnych i dźwiękowych, odkryć style różnych artystów i ich najbardziej znane obrazy. Nie tylko spojrzą z podziwem na impresjonistów – staną się częścią ich świata!

Serdecznie zapraszamy na wystawę “Immersive MONET & Friends”. Więcej informacji na www.wystawaMONET.pl – to niezapomniane artystyczne doświadczenie, które przenosi w świat pełen piękna, pozytywnych emocji i wielu źródeł inspiracji.

REZERWACJE GRUPOWE:

bardzo prosimy o wcześniejszą rezerwację terminu za pośrednictwem e-mail: info@wystawaMonet.pl

W treści maila należy zawrzeć następujące informacje:

  • Data i godzina, ewentualnie daty i godziny w których mogą Państwo przyjechać na wystawę
  • Ilość uczestników (uczniów i opiekunów)
  • Telefon kontaktowy

KATEGORIE BILETÓW

*Na każde 10 osób w grupie szkolnej i przedszkolnej przysługuje jeden BEZPŁATNY bilet dla opiekuna.

**Wstęp bezpłatny przysługuje dziecku do 6 roku życia. Z jedną osobą dorosłą może wejść bezpłatnie maksymalnie dwójka dzieci do 6 roku życia. Dla każdego kolejnego dziecka należy kupić bilet zgodnie z cennikiem. Warunkiem koniecznym jest posiadanie dokumentu potwierdzającego datę urodzenia dziecka (akt urodzenia, dowód osobisty, paszport, książeczka zdrowia).

Bilet ulgowy przysługuje studentom do 26 r.ż. oraz seniorom powyżej 65 r.ż., którzy posiadają ważny dokument upoważniający do korzystania z ulgi.

Bilet szkolny przysługuje dzieciom i młodzieży posiadającym ważną legitymację szkolną oraz zorganizowanym grupom dziecięcym w wieku przedszkolnym.

Bilet „osoby z niepełnosprawnością” przysługuje osobie posiadającej orzeczenie o niepełnosprawności. Opiekun osoby z niepełnosprawnością jest również uprawiony do zakupu biletu w cenie takiej jaka przysługuje osoby z niepełnosprawnością.

Bilet Rodzinny przysługuje maksymalnie 2 osobom dorosłym oraz maksymalnie 2 dzieciom w wieku szkolnym poniżej 19 r.ż.

Brak zniżki na Kartę Dużej Rodziny

Brak zniżki dla Rencistów


Praktyczne informacje

Czas trwania: około 1,5 godziny
Bezpłatny wstęp dla dzieci: Wstęp bezpłatny przysługuje dziecku do 6 roku życia. Z jedną osobą dorosłą może wejść bezpłatnie maksymalnie dwójka dzieci do 6 roku życia.
Zamówienia grupowe : info@wystawamonet.pl


Skontaktuj się z nami