EU
The Mystery of BANKSY – A Genius Mind – WROCŁAW
Skontaktuj się z nami

The Mystery of BANKSY – A Genius Mind – WROCŁAW

CENNIK BILETÓW  |  REZERWACJE GRUPOWE   |  LOKALIZACJA  |
GODZINY OTWARCIA  
| GALERIA | O WYSTAWIE |

Wystawa The Mystery of BANKSY – A Genius Mind we Wrocławiu cieszy się dużym zainteresowaniem wśród widzów. Można ją oglądać w IASE (przy ul. Wystawowej 1) tylko do 11 sierpnia. To już naprawdę ostatnie tygodnie, by ją zobaczyć. Banksy, urodzony w Bristolu i znany na całym świecie, pozostaje wciąż anonimowy i otoczony tajemnicą. Jako artysta graffiti i malarz przekracza granice sztuki, stanowiąc wyzwanie dla tradycyjnego rynku artystycznego. Jego twórczość od lat wywołuje sensację, prowokując do refleksji i zachwytu. Pierwsza wystawa poświęcona temu wyjątkowemu artyście miała miejsce w Monachium w marcu 2021 roku. Od tamtej pory przyciągnęła uwagę ponad 1,8 miliona osób w takich miastach jak Wiedeń, Berlin, Hamburg czy Sztokholm, stając się jedną z najczęściej odwiedzanych wystaw poświęconych sztuce ulicznej na świecie. To niepowtarzalna okazja, by na własne oczy zobaczyć dzieła Banksy’ego i doświadczyć ich wyjątkowego charakteru oraz siły oddziaływania.

BILET NA PREZENT – The Mystery of BANKSY – A Genius Mind


CENNIK BILETÓW

 PONIEDZIAŁEK – PIĄTEKSOBOTA, NIEDZIELA, ŚWIĘTA
NORMALNY65 zł75 zł
ULGOWY
(studenci < 26 lat, seniorzy 65+)
55 zł65 zł
SZKOLNY (6 < 19 lat)45 zł55 zł
OSOBY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ
(opiekun osoby z niepełnosprawnością)
45 zł55 zł
BILET RODZINNY
(2 dorosłych i 2 dzieci (6<19 lat))
160 zł190 zł
GRUPA SZKOLNA (6 < 19 lat)
Na każde 10 osób przysługuje jeden BEZPŁATNY bilet dla opiekuna*
40 zł
BILET NA PREZENT – bilet upoważnia do wstępu na wystawę w dowolnym terminie85 zł
DZIECKO w wieku do 6 lat
(towarzyszące osobie dorosłej)**
Brak możliwości wjazdu wózkiem dziecięcym na wystawę
Bezpłatnie

Rezerwacje grupowe:

bardzo prosimy o wcześniejszą rezerwację terminu za pośrednictwem e-mail: info@mystery-banksy.pl lub tel.: +48 510 191 122

W treści maila należy zawrzeć następujące informacje:

  • Data i godzina, ewentualnie daty i godziny w których mogą Państwo przyjechać na wystawę
  • Ilość uczestników (uczniów i opiekunów)
  • Telefon kontaktowy

Kategorie biletów:

*Na każde 10 osób w grupie szkolnej i przedszkolnej przysługuje jeden BEZPŁATNY bilet dla opiekuna.**Wstęp bezpłatny przysługuje dziecku do 6 roku życia. Z jedną osobą dorosłą może wejść bezpłatnie maksymalnie dwójka dzieci do 6 roku życia. Dla każdego kolejnego dziecka należy kupić bilet zgodnie z cennikiem. Warunkiem koniecznym jest posiadanie dokumentu potwierdzającego datę urodzenia dziecka (akt urodzenia, dowód osobisty, paszport, książeczka zdrowia).

Bilet ulgowy przysługuje studentom do 26 r.ż. oraz seniorom powyżej 65 r.ż., którzy posiadają ważny dokument upoważniający do korzystania z ulgi.

Bilet szkolny przysługuje dzieciom i młodzieży posiadającym ważną legitymację szkolną oraz zorganizowanym grupom dziecięcym w wieku przedszkolnym.

Bilet „Osoby z niepełnosprawnością” przysługuje osobie posiadającej orzeczenie o niepełnosprawności. Opiekun osoby z niepełnosprawnością jest również uprawiony do zakupu biletu w cenie takiej jaka przysługuje osoby z niepełnosprawnością.
Bilet Rodzinny przysługuje maksymalnie 2 osobom dorosłym oraz maksymalnie 2 dzieciom w wieku szkolnym poniżej 19 r.ż.Brak zniżki na Kartę Dużej RodzinyBrak zniżki dla RencistówWięcej informacji na www.mystery-banksy.pl


O wystawie:


Wystawa pełni funkcję niezwykłej podróży przez cały okres twórczości artysty. Prezentuje ponad 150 inspirujących motywów street art – graffiti, fotografii, rzeźb, instalacji wideo oraz wydruków na różnych nośnikach, takich jak płótno, tkanina, aluminium, FOREX® i pleksi – wszystko zostało precyzyjnie dobrane i zgromadzone specjalnie na tę niezwykłą wystawę. Wyszukana oprawa tego wydarzenia oferuje kompleksowy przegląd i wnikliwy wgląd w twórczość tego nietuzinkowego artysty.

Organizacja tak monumentalnej ekspozycji była bez wątpienia wyzwaniem. W ramach wystawy The Mystery of BANKSY – A Genius Mind, dążyliśmy do zebrania najbardziej wybitnych i efektownych motywów w jednym miejscu, tworząc swobodną atmosferę poza konwencjonalnym muzealnym środowiskiem, ale jednocześnie dbając o zachowanie najwyższych standardów jakości – zaznacza producent Oliver Forster z COFO Exhibitions.

Kuratorką tego niezwykłego artystycznego wydarzenia jest Virginia Jean. Urodzona w Anglii, obecnie mieszkająca w Berlinie, to wszechstronnie utalentowana projektantka i osoba o niezaprzeczalnej kreatywności. Po wieloletnim doświadczeniu na tradycyjnym rynku sztuki, z sukcesem stworzyła liczne projekty i wystawy związane ze street art. Banksy, jako inspiracja i wpływ na jej twórczość, od zawsze stanowił dla niej źródło fascynacji ze względu na jego pochodzenie, pasję do kreatywności oraz zaangażowanie w wolną sztukę jako środek komunikacji. Virginia Jean, będąc ekspertką w dziedzinie street artu, podkreśla: dzieła Banksy’ego dotykają istotnych prawd i problemów współczesnego świata, które często preferujemy ignorować. Twórczość Banksy’ego dociera do każdego człowieka, bez względu na to, czy zdecydujemy się na jej akceptację, czy nie. Prezentowanie prac Banksy’ego, ich promocja i celebracja, ma kluczowe znaczenie. Banksy poprzez swoją sztuką pisze historię – historię, która dla nas w tej chwili jest rzeczywistością. Wystawa ta jest obowiązkowa dla tych, którzy lubią konfrontować się ze sztuką, polityką, globalnymi wydarzeniami i przede wszystkim z samymi sobą, pozostając wrażliwymi na subtelne odcienie słodko-gorzkiej ironii.


Banksy, czyli kto?

W świecie sztuki ulicznej, żadne nazwisko nie wzbudza takiej sensacji jak Banksy – prawdopodobnie najbardziej znany i równocześnie najbardziej tajemniczy artysta graffiti na całym globie. Brytyjczyk w przedziale wiekowym 45-50 lat, z sukcesem utrzymuje swą tożsamość w głębokim ukryciu, podczas gdy jego dzieła zyskują uznanie nie tylko na ulicach globalnych metropolii, ale również na prestiżowych aukcjach. Jest uważany za jednego z najdroższych współczesnych artystów! Banksy, który porusza ludzi swoimi ironicznymi, politycznymi, lecz zawsze poetyckimi pracami, to podziemny bohater sztuki ulicznej. W 2009 roku, gdy mieszkańcy Bristolu decydowali, czy prace Banksy’ego powinny pozostać w przestrzeni publicznej, aż 97% opowiedziało się przeciwko ich usunięciu – klarowny sygnał poparcia dla jego twórczości. Banksy to gwiazda, której blask sięga daleko poza standardy rynku sztuki. W 2010 roku magazyn “Time” umieścił go po raz pierwszy na liście 100 najbardziej wpływowych osób na świecie, obok postaci takich jak Barack Obama, Steve Jobs czy Lady Gaga.

Do dzisiaj tajemnica otaczająca tożsamość Banksy’ego pozostaje nierozwiązana, lecz jego sztuka zdobyła uznanie na całym świecie, pojawiając się na murach miast i prowokacyjnie komentując bieżące wydarzenia. To widmo świata sztuki, które dawno przekroczyło granice obserwacji, a jego dzieła są znane i podziwiane przez miliony – zarówno entuzjastów sztuki, jak i osoby mniej zaznajomione. Szczególnie popularne stały się ostatnie prace, takie jak Game Changer, obraz dedykowany personelowi szpitala w Southampton, czy partyzancka akcja z wykorzystaniem słynnych szczurów w londyńskim metrze. Wiele z jego dzieł przeniknęło także do codziennego życia i sfery komercyjnej. Banksy stawia wyzwania normom i zapewnia refleksję nad rolą sztuki w społeczeństwie.

 

Rekordowe aukcje i niezwykłe dzieła

Banksy, brytyjski artysta graffiti, nie tylko tworzy niezapomniane muralowe dzieła na ulicach, ale także zdobywa spektakularne sumy na aukcjach. W 2018 roku jego ikoniczne dzieło Dziewczynka z balonikiem (ang. Girl with Balloon) zostało sprzedane za 1,2 miliona euro, tylko po to, aby momentalnie zostać pociętym przez ukrytą niszczarkę. Rekordową cenę 9,9 miliona funtów (11,1 miliona euro) osiągnął obraz Parlament zdecentralizowany (ang. Devolved Parliament) na aukcji w 2019 roku.

Banksy angażuje się także w tematy społeczne – Widok Morza Śródziemnego (ang. Mediterranean Sea View) z 2017 roku przyniósł 2,4 miliona euro, a zyski przekazał palestyńskiemu szpitalowi. 

Praca Pokaż mi Moneta (ang. Show Me the Monet) – żartobliwa reinterpretacja arcydzieła Moneta – w 2020 r. sprzedała się za 7,6 miliona funtów (8,4 miliona euro). Idylla w obrazie Moneta pod tytułem Japoński mostek (ang. The Japanese Bridge) w obrazie Banksy’ego przeistacza się w nielegalne wysypisko ze śmieciami kołyszącymi się pośród lilii wodnych. Ten obraz olejny Banksy namalował już w 2005 r. prezentując go na wystawie w galerii.

Kolejny rekord artysta ustanowił w marcu 2021 r. Jego obraz Game Changer, który potajemnie powiesił na korytarzu szpitala w Southampton w maju 2020 r. i zadedykował personelowi szpitala słowami: Dziękuję za wszystko, co Państwo robią, poszedł pod młotek w domu aukcyjnym Christie’s i osiągnął niesamowitą cenę prawie 17 milionów funtów (20 milionów euro). Zgodnie z wyraźną prośbą Banksy’ego wpływy miały zostać przekazane na rzecz całej brytyjskiej służby zdrowia. Obraz przedstawia małego chłopca, który wyrzucił swoich superbohaterów Batmana i Spider-Mana, a teraz bawi się nową ulubioną postacią – pielęgniarką w masce chirurgicznej i pelerynie.

Banksy pobił swój własny rekord w październiku 2021 r. Ponownie wystawione na aukcję dzieło Miłość jest w koszu (ang. Love is in the Bin) przyniosło 18,5 miliona funtów (równowartość około 21,6 miliona euro). To wspomniana już wcześniej pocięta Dziewczynka z balonikiem, sprzedana w 2018 r. Do dziś nie wiadomo, kto kupił to dzieło sztuki i za jaką kwotę.Chociaż oryginały nie są obecnie udostępniane publicznie, nie mniej imponujące reprodukcje można podziwiać na wystawie The Mystery of BANKSY – A Genius Mind.

 

Obserwuj na Facebooku

Wystawa pełni funkcję niezwykłej podróży przez cały okres twórczości artysty. Prezentuje ponad 150 inspirujących motywów street art – graffiti, fotografii, rzeźb, instalacji wideo oraz wydruków na różnych nośnikach, takich jak płótno, tkanina, aluminium, FOREX® i pleksi – wszystko zostało precyzyjnie dobrane i zgromadzone specjalnie na tę niezwykłą wystawę. Wyszukana oprawa tego wydarzenia oferuje kompleksowy przegląd i wnikliwy wgląd w twórczość tego nietuzinkowego artysty.

Organizacja tak monumentalnej ekspozycji była bez wątpienia wyzwaniem. W ramach wystawy The Mystery of BANKSY – A Genius Mind, dążyliśmy do zebrania najbardziej wybitnych i efektownych motywów w jednym miejscu, tworząc swobodną atmosferę poza konwencjonalnym muzealnym środowiskiem, ale jednocześnie dbając o zachowanie najwyższych standardów jakości – zaznacza producent Oliver Forster z COFO Exhibitions.

Kuratorką tego niezwykłego artystycznego wydarzenia jest Virginia Jean. Urodzona w Anglii, obecnie mieszkająca w Berlinie, to wszechstronnie utalentowana projektantka i osoba o niezaprzeczalnej kreatywności. Po wieloletnim doświadczeniu na tradycyjnym rynku sztuki, z sukcesem stworzyła liczne projekty i wystawy związane ze street art. Banksy, jako inspiracja i wpływ na jej twórczość, od zawsze stanowił dla niej źródło fascynacji ze względu na jego pochodzenie, pasję do kreatywności oraz zaangażowanie w wolną sztukę jako środek komunikacji. Virginia Jean, będąc ekspertką w dziedzinie street artu, podkreśla: dzieła Banksy’ego dotykają istotnych prawd i problemów współczesnego świata, które często preferujemy ignorować. Twórczość Banksy’ego dociera do każdego człowieka, bez względu na to, czy zdecydujemy się na jej akceptację, czy nie. Prezentowanie prac Banksy’ego, ich promocja i celebracja, ma kluczowe znaczenie. Banksy poprzez swoją sztuką pisze historię – historię, która dla nas w tej chwili jest rzeczywistością. Wystawa ta jest obowiązkowa dla tych, którzy lubią konfrontować się ze sztuką, polityką, globalnymi wydarzeniami i przede wszystkim z samymi sobą, pozostając wrażliwymi na subtelne odcienie słodko-gorzkiej ironii.


Banksy, czyli kto?

W świecie sztuki ulicznej, żadne nazwisko nie wzbudza takiej sensacji jak Banksy – prawdopodobnie najbardziej znany i równocześnie najbardziej tajemniczy artysta graffiti na całym globie. Brytyjczyk w przedziale wiekowym 45-50 lat, z sukcesem utrzymuje swą tożsamość w głębokim ukryciu, podczas gdy jego dzieła zyskują uznanie nie tylko na ulicach globalnych metropolii, ale również na prestiżowych aukcjach. Jest uważany za jednego z najdroższych współczesnych artystów! Banksy, który porusza ludzi swoimi ironicznymi, politycznymi, lecz zawsze poetyckimi pracami, to podziemny bohater sztuki ulicznej. W 2009 roku, gdy mieszkańcy Bristolu decydowali, czy prace Banksy’ego powinny pozostać w przestrzeni publicznej, aż 97% opowiedziało się przeciwko ich usunięciu – klarowny sygnał poparcia dla jego twórczości. Banksy to gwiazda, której blask sięga daleko poza standardy rynku sztuki. W 2010 roku magazyn “Time” umieścił go po raz pierwszy na liście 100 najbardziej wpływowych osób na świecie, obok postaci takich jak Barack Obama, Steve Jobs czy Lady Gaga.

Do dzisiaj tajemnica otaczająca tożsamość Banksy’ego pozostaje nierozwiązana, lecz jego sztuka zdobyła uznanie na całym świecie, pojawiając się na murach miast i prowokacyjnie komentując bieżące wydarzenia. To widmo świata sztuki, które dawno przekroczyło granice obserwacji, a jego dzieła są znane i podziwiane przez miliony – zarówno entuzjastów sztuki, jak i osoby mniej zaznajomione. Szczególnie popularne stały się ostatnie prace, takie jak Game Changer, obraz dedykowany personelowi szpitala w Southampton, czy partyzancka akcja z wykorzystaniem słynnych szczurów w londyńskim metrze. Wiele z jego dzieł przeniknęło także do codziennego życia i sfery komercyjnej. Banksy stawia wyzwania normom i zapewnia refleksję nad rolą sztuki w społeczeństwie.

 

Rekordowe aukcje i niezwykłe dzieła

Banksy, brytyjski artysta graffiti, nie tylko tworzy niezapomniane muralowe dzieła na ulicach, ale także zdobywa spektakularne sumy na aukcjach. W 2018 roku jego ikoniczne dzieło Dziewczynka z balonikiem (ang. Girl with Balloon) zostało sprzedane za 1,2 miliona euro, tylko po to, aby momentalnie zostać pociętym przez ukrytą niszczarkę. Rekordową cenę 9,9 miliona funtów (11,1 miliona euro) osiągnął obraz Parlament zdecentralizowany (ang. Devolved Parliament) na aukcji w 2019 roku.

Banksy angażuje się także w tematy społeczne – Widok Morza Śródziemnego (ang. Mediterranean Sea View) z 2017 roku przyniósł 2,4 miliona euro, a zyski przekazał palestyńskiemu szpitalowi. 

Praca Pokaż mi Moneta (ang. Show Me the Monet) – żartobliwa reinterpretacja arcydzieła Moneta – w 2020 r. sprzedała się za 7,6 miliona funtów (8,4 miliona euro). Idylla w obrazie Moneta pod tytułem Japoński mostek (ang. The Japanese Bridge) w obrazie Banksy’ego przeistacza się w nielegalne wysypisko ze śmieciami kołyszącymi się pośród lilii wodnych. Ten obraz olejny Banksy namalował już w 2005 r. prezentując go na wystawie w galerii.

Kolejny rekord artysta ustanowił w marcu 2021 r. Jego obraz Game Changer, który potajemnie powiesił na korytarzu szpitala w Southampton w maju 2020 r. i zadedykował personelowi szpitala słowami: Dziękuję za wszystko, co Państwo robią, poszedł pod młotek w domu aukcyjnym Christie’s i osiągnął niesamowitą cenę prawie 17 milionów funtów (20 milionów euro). Zgodnie z wyraźną prośbą Banksy’ego wpływy miały zostać przekazane na rzecz całej brytyjskiej służby zdrowia. Obraz przedstawia małego chłopca, który wyrzucił swoich superbohaterów Batmana i Spider-Mana, a teraz bawi się nową ulubioną postacią – pielęgniarką w masce chirurgicznej i pelerynie.

Banksy pobił swój własny rekord w październiku 2021 r. Ponownie wystawione na aukcję dzieło Miłość jest w koszu (ang. Love is in the Bin) przyniosło 18,5 miliona funtów (równowartość około 21,6 miliona euro). To wspomniana już wcześniej pocięta Dziewczynka z balonikiem, sprzedana w 2018 r. Do dziś nie wiadomo, kto kupił to dzieło sztuki i za jaką kwotę.

Chociaż oryginały nie są obecnie udostępniane publicznie, nie mniej imponujące reprodukcje można podziwiać na wystawie The Mystery of BANKSY – A Genius Mind.

 Skontaktuj się z nami